• Krajské kolo v Domaniži - strelecká súťaž

• Angličtina v 6.ročníku

6.rocnik : Učivo ANJ v praxi:

Vlastný recept, jedálny lístok, precvičovanie gramatiky na vyjadrenie množstva.....

Enjoy your dessert!

• ANJ krúžok

Jedlo, tradičné jedlá, diéta, recepty + gramatika : Počítateĺné a nepočitateĺné podstatné mená, vyjadrenie množstva. ENJOY YOUR LUNCH! DOBRÚ CHUŤ!

• Geografia v 5.ročníku

• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

Budúci mladí recitátori.

Naši žiaci sa zúčastnili školského kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Veľmi sa tešíme, že ich chytá za srdce i umelecká sféra a my máme možnosť každý rok objavovať nové talenty. Víťazi školského kola budú našu základnú školu reprezentovať v okresnom kole 22.3.2024. Ďakujeme! Sme na vás hrdí a prajeme vám veľa úspechov. :-)

• Odznak všestrannosti

Do postupovej súťaže sa zapojilo za školu 1 osemčlenné družstvo. Účasť v krajskom kole bola podmienená absolvovaním všetkých 6 disciplín na úrovni školského kola a nahraním výsledkov OLOV školského kola do systému SOŠV v stanovenom termíne.

Našu školu reprezentovali - Dominik Čuhák, Natália Priecelová, Nikoleta Gilanová, Alex Tamajka, Karolína Heldesová, Martin Sarvaš, Laura Maringová a Sebastián Daniš, naše nádejné športové talenty.

• Čítame pre radosť 📚

V rámci projektu,do ktorého sme sa úspešne zapojili, sme nakúpili nové knižky do triednych knižníc.

Knižnica je v každej triede, knižky sme zatiaľ nakúpili pre žiakov 1.stupňa, postupne budeme dopĺňať aj vo vyšších ročníkoch.

Potešili sme nimi našich malých - veľkých čitateľov. 📚

• Nové knihy v školskej knižnici

📌 Premenili sme zisk z vianočného punču na knihy v školskej knižnici a urobili sme tak radosť našim čitateľom 📚

• Hvezdáreň v škole

• Chémia 7. ročník - Skúmanie fyzikálnych a chemických dejov

• Chutí nám alebo dobroty v školskej jedálni

• Karneval 2024

Na jarné prázdniny sme sa rozlúčili školskou akciou - Karnevalom.

Masky boli nádherné, nápadité. O skvelý a zábavný program sa postarali žiaci 8. a 9. ročníka.

• Palacinky show 2024

• Deň svätého Valentína

Sviatok svätého Valentína ľudia naprieč krajinami chápu ako sviatok lásky a zamilovaných, ktorý oslavujú 14. februára. Zamilované dvojice si vymieňajú dary a prejavujú si vzájomnú náklonnosť. Aký je však pôvod tohto sviatku?

Ústrednou postavou svetského sviatku je svätec Valentín. V cirkevných prameňoch sa meno Valentín objavuje pri zhruba troch desiatkach svätcov, ktorí žili v období od tretieho do dvadsiateho storočia a zomreli mučeníckou smrťou. Názov sviatku bol podľa etnológa Juraja Zajonca odvodený pravdepodobne len od dvoch svätých Valentínov, ktorých si rímskokatolícka cirkev pripomína práve 14. februára.

Prvým je kňaz Valentín Rímsky, druhý biskup Valentín z Terni. Obaja zomreli ako mučeníci v Ríme 14. februára medzi rokmi 268 a 280. Okrem rímskokatolíckej cirkvi si pamiatku pripomína aj anglikánska a evanjelická cirkev. Východné ortodoxné cirkvi zase oslavujú 6. júla pamiatku Valentína Rímskeho a 30. júla pamiatku Valentína z Terni.

• Maškrty zo školskej jedálne

• LVK Roháče - Spálená

1. deň

2. deň

3. deň

4. deň - štvrtok/vyhodnotenie + 5. deň - piatok a posledná lyžovačka

• Karneval 2024

• Okresné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko

Súťaž Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa od svojho vzniku v roku 1991 vyprofilovala na významnú a celoslovensky veľmi dobre známu súťaž v prednese slovenských povestí.

Dnes 2.2. 2024 sa v CVČ v Bánovciach nad Bebravou konalo okresné kolo, ktorého sa zúčastnili naše žiačky Noemi Blinková a Timea Filová. Veľmi sa tešíme z víťazstva Timejky, ktorá sa svojim prvým miestom prebojovala až do krajského kola.

Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy, pani učiteľke Radke za prípravu a Timejke držíme palce v ďalšom kole súťaže.

• Olympijský odznak všestrannosti (OLOV)

Naša škola sa úspešne zapojila do športového projektu. Každý žiak získal certifikát, na základe ktorého budú jeho rodičia vedieť vyhodnotiť jeho športovú výkonnosť a porovnať ju s jeho rovesníkmi. Najlepší tabuľkovo hodnotení žiaci získali navyše zlatý, strieborný alebo bronzový olympijský odznak všestrannosti.

• Termíny prázdnin

strana: